روال رنگ کردن مو در بارداری

پنجشنبه 22 تیر 1396 01:28 ق.ظ

 

روال رنگ کردن مو در بارداری • تک اسکین

 • روال رنگ کردن مو در بارداری • تک اسکین

  بسیاری از خانم‌ها با شروع دوره زیبای بارداری از رنگ کردن موی خود اجتناب میکنند . برخی از افراد رنگ کردن مو را در بارداری ممنوع و برخی بلامانع میدانند. در این مطلب بصورت جامع با ممنوع یا بلامانع بودن رنگ کردن مو در حاملگی میپردازیم.

   

   

  رنگ مو به علت تماس مستقیم با پوست سر و همچنین شیمیایی بودن ، به علت تکرار زیاد میتواند از طریق پوست جذب و وارد جریان خون شود و در اخر سبب نقص جنین شود.

   

  در رابطه با رنگ کردن یا نکردن موی سر در بارداری نظرهای مختلفی وجود دارد ، اما از انجا که همه ما به شیمیایی و مضر بودن رنگ‌های شیمیایی اطلاع داریم بهتر است در بارداری از رنگ مو استفاده نشود .

   

  خانم‌ها توجه داسته باشید رنگ کردن موی سر در سه ماهه اول بارداری که زمان حساس شکل گیری جنین بوده ، ممنوع !!!  زیرا هر نوع ماده شیمیایی میتواند اثرات مخربی بر روی جنین در حال تشکیل داشته باشد.

   

  اگر علاقه زیادی به رنگ کردن مو یا بنا بر سفید بودن موی سر مجبور به رنگ کردن موی خود در بارداری هستید به نکات زیر توجه کنید :

   

  ۱- از مش و‌های لایت که ارتباطی با پوست سر ندارند استفاده کنید.

   ۲- از حنا و پوست گردو سبز برای رنگ کردن موی سر خود استفاده کنید ، حنا یکی از قدیمی‌ترین رنگ موی مورد استفاده بانوان بوده و نخ موهای شما رو ضخیم ، ریشه موهای شما را سفت تر ، موهای شما پر پشت تر و شوره سر شما را از بین میبرد.

  ۳- رنگ موی گیاهی استفاده کنید.

  ۴- اتاق تهویه مناسب داشته باشد و از دستکش استفاده کنید.


  تهیه شده توسط : تک رژ


برچسب ها: روال ، رنگ ، کردن ، مو ، در ، بارداری ،